Dr. Arne Rubinstein

PRAVDIVÝ MANUÁL O CESTĚ CHLAPCŮ K DOSPĚLOSTI

Jak chlapce podpořit, aby byli zdraví, šťastní a v životě se jim dařilo

Co v knize najdete

Jako rodiče, průvodci, učitelé nebo ti, kdo děti vychovávají, děláme všechno pro to, aby začátek jejich života byl co nejlepší. Kolik jen si s jejich budoucností spojujeme nadějí!Tak proč se tolik dětí v období dospívání dostává do problémů? Říkáte si někdy: panebože, co z toho našeho kluka jednou bude? Chtěli byste, aby se z něj stal šťastný muž, kterému se daří a život ho baví?

Čím to, že někteří kluci tuhle vášeň v sobě prostě mají a dělají dobrá rozhodnutí, zatímco jiní se dostanou na scestí? Nedovedete si vysvětlit, jak se to jen stalo, že to nadšené dítě plné energie, které vás neustále něčím rozesmívalo, mělo tisíc a jednu zvědavých otázek a muselo si všechno vyzkoušet a osahat samo, se tak znenadání proměnilo v ubrblaného puberťáka, který neochotně komunikuje v jednoslabičných větách a většinu času chce čumět do mobilu – jako by to ani jinak neuměl?

Pokud vám tyto věci leží v hlavě a na některou z předchozích otázek jste odpověděli „ano“, pak je tato kniha určena právě vám. A mnoho dalšího co vám dá mnoho pochopení pro mladé muže a jejich podporu

Kniha Když se kluci mění v muže je napsána velmi srozumitelně, obsahuje spoustu pozoruhodných příběhů a postupně před vámi odkryje nejen skvělý potenciál, který je našim chlapcům vlastní, ale i strašlivá rizika, jimž jsou vystaveni. Autor v ní shrnuje své zkušenosti získané mnohaletým bezprostředním kontaktem s matkami a otci chlapců všech věkových kategorií a fází vývoje. Při jejím čtení vám proto nejspíš bude leccos připadat známé, vtipné, povzbudivé, nepříjemně povědomé a určitě „ze života“. Může vám být nápomocná ve vašem úsilí – pomoci vašemu synovi bezpečně vstoupit do dospělosti a projít zásadní proměnou, která bude mít pozitivní dopad na celý jeho další život.

Moc vám přeji, aby se vám na této velmi vzrušující cestě dařilo a aby to díky srozumitelné mapě, kterou vám Arne v této knize nabízí, byla cesta mnohem příjemnější. 

– Steve Biddulph

Říkají o knize

Kniha je darem a inspirací pro všechny rodiče, strýce nebo pedagogy, kterým leží na srdci zrání a vytváření břehu pro neklidnou a divokou vodu mladého chlapce. Také principy pro dívky jsou podobné. Její čtení je samo o sobě uzdravující a podněcující. Myslím, že je to jediná kniha o tématu přechodových rituálů, která je věcná, jasná, praktická a funkční. Stojí za ní pětadvacet let Arneho práce v Austrálii a po celém světě, také zkušenosti několika stovek tisíc rodičů a dětí, kteří tímto rituálem prošli. Na následujících stránkách pochopíme jasný a funkční postup pro uspořádání zdravého a smysluplného přechodového rituálu pro chlapce. Teď už si jenom vykasat rukávy. Do práce a jdeme na to!
Zdenek Weber
Mé srdce skáče radostí nad touto knihou, která zároveň přináší hluboký vnitřní klid a vědomí, že poznatky a moudrost autora zakořeňují i u nás. Vztah otce a syna je pro každého muže klíčem k tajemství jeho síly na mnoha úrovních života.
Děkuju Arnemu za jeho dar, sílu a cestu, která se v celé této knize zrcadlí jako neochvějná, pravdivá a mnoha lety prověřená moudrost a skutečnost. Arne přináší opravdu hluboký a široký záběr a poznatky o vztahu otce a syna a velmi trefně doplňuje vzdělání nás otců, které tak moc chybí.
Václav Němeček

Získejte ukázku knihy

Zadejte svůj email a my Vám pošleme ukázku z knihy zdarma ve formátu PDF.

Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) budeme (True Self s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti osobního rozvoje v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém emailu kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT.

Jak zacházíme s ochranou Vašich osobních údajů si můžete přečíst zde >>>

Seminář Arneho Rubinsteina v ČR

Facilitátor/ka přechodových rituálů

Level 1 Leadership výcvik

13. - 15. června 2020

Vedoucí semináře: Arne Rubinstein 
Asistence a hostující organizace: True self s.r.o a Zdenek Weber, Václav Němeček
Předběžná cena okolo 6000 Kč (bude upřesněno po nasmlouvání místa výcviku).

Trénink prožitkově i teoreticky vysvětluje model a metodologii rámce přechodových rituálů a teorii za transformací, podporuje vás v tom přijmout myšlení a sebevědomí potřebné k tomu, abyste mohli inspirovat a vést druhé lidi při jejich přechodu z jednoho bodu v jejich životě do dalšího. 

Leadership trénink “Přechodové rituály” je navržený pro každého, kdo chce umět vyvíjet a facilitovat skutečně transformační přechodové programy pro lidi jakéhokoliv věku, především však mladých lidí a dětí, mužů i žen.  

Věříme, že Přechodový rituál je nezbytnou součástí rozvoje člověka a naším cílem je vytvořit mistrnné transformační facilitátory, kteří budou pomáhat vést lidi a skupiny k tomu nejlepšímu, co je pro ně možné.

Tento interaktivní a špičkový trénink vám poskytne:

  • Hlubší porozumění prvkům Přechodového rituálu a jak je využít
  • Dovednosti pro podporu teenagerů během jejich přechodových let
  • Mocné nápady, které vytváří pozitivní změny chování v domovech, na pracovištích a v sociálních situacích
  • Vstupní úroveň facilitačních znalostí
  • Porozumění tomu, jak prospěšně uplatňovat metody Přechodového rituálu ve svém prostředí
  • Jasná a snadno následovatelná cesta následné podpory. 

O autorovi

Dr. Arne Rubinstein
- zakladatel a generální ředitel, Institut přechodových rituálů

Dr. Arne Rubinstein je mezinárodně uznávaným odborníkem na přechodové rituály a vývoj adolescentů. Více než 20 let cede programs Přechodových rituálů pro teenager a poskytuje špičkové výcviky leadershipu v Australia a na mezinárodní úrovni. Jeho kempů, výcviků leadershipu a seminářů se účastnilo více než 150 000 lidí ve více než 10 zemích a nyní je součástí více než 50 škol po celé Austrálii.

Je lékařem, který se nejprve specializoval na rodinné lékařství a potom strávil 15 let na pohotovostním lékařství, dokud neprodal svou praxi, aby mohl na plný úvazek vytvářet Přechodové rituály pro mládež. V srpnu 2018 podporoval domorodce Butchulla v Queenslandu a vytvořil první přechodový rituál Butchulla pro chlapce za více než 150 let. V září 2018 pořádal tréninky leadershipu v Přechodových rituálech v Holandsku a v Evropě a byl hlavním facilitátorem na evropském shromáždění mužů, kde bylo zastoupeno více než 22 zemí.

Dr. Rubinstein je autorem bestselleru The Making of Men a získal za svou práci několik ocenění včetně nominace na Australana roku v roce 2018 za průkopnickou práci pro mládež, kdy poskytoval tolik potřebné odpovědi a nástroje pro podporu generace mladých mužů a žen v tom, aby byli v životě šťastní a motivovaní.

Jeho velkolepá nemovitost v bushi v Byronském zálivu v Novém Jižním Walesu se proměnila ve zařízení pro konání workshopů a leadership výcviků, kam přijíždějí lidé z celého světa, aby se mohli účastnit programů a kempů.
Dr. Arne je hrdým otcem dvou úžasných mladých mužů a mentorem mnoha dalších.

Objednávka v předprodeji

Cena běžná 369 Kč bez poštovného (+ poštovné 99 Kč)

Cena v předprodeji 249 Kč včetně poštovného

Předprodej končí 20.11.2019

Rozesílka knihy

Kniha bude rozesílána od 21.11.2019
(pouze na zaplacené objednávky)